* ذوالقرنین کوروش در متون اسلامی مذهبی زندگینامه بیوگرافی عکس تصویر نما - گلچین صفاسا - اینستاگرام = safasa_com@
X
تبلیغات
رایتل

گلچین صفاسا - اینستاگرام = safasa_com@

پیج اینستاگرام گلچین صفاسا safasa_com@

1394/08/05 ساعت 12:40

ذوالقرنین کوروش در متون اسلامی مذهبی زندگینامه بیوگرافی عکس تصویر نما


ذوالقرنین یا کوروش در متون دینی و مذهبی اسلامی زندگینامه ((+))  بیوگرافی عکس تصویر نما
 .

ذوالقرنین یا کورش در متون دینی و مذهبی ((+ )) عکس نما تصویر تصاویر پوستر کارت پستال والپیپر
/
شرح کوتاهی بر زندگانی بیوگرافی " کوروش بزرگ " ((+)) عکس تصویر آرامگاه گور قبر مزار

روز بزرگداشت گرامیداشت کورش کوروش بزرگ کبیر هخامنشی شاهنشاه امپراطور کشور سرزمین ایران پارسی تصویر عکس نوشته والپیپر پوستر کارت پستال از : ایرانیان گرافیک . گلچین صفاسا www.safasa.com بهترین جملات جمله اس ام اس پیامک مسیج درباره راجع به راجب پدر ایرانیان مرد سترگ ابر مرد پادشاه شاه شاهان جهان دنیا روز جهانی هفتم هفت آبان 7 20 اکتبر october 29 سازمان ملل متحد جشن شادی مراسم رسم تخت جمشید پاسارگاد مقبره آرامگاه مزار گور دیدنی دانلود sms شکوه فخر مباهات سالار سردار ملی حب الوطن من الایمان محبوب دوست داشتنی عاشق عشق دیدنی نما پیکره تندیس مجسمه حفظ آثار باستانی مقاله پژوهش تاریخی علمی آکادمیک دانشگاهی جستجو کنکاش گفتار نظرات مختلف گوناگون عقیده عقاید فکر تفکر روش اخلاق  شیراز مرودشت آدرس نشانی جاذبه گردشگری توریستی جهانگردی مسافرت سفر تفریح  جملات قصار سخن بزرگان سخنان گفتار کردار پندار نیک سپاس تمدن شهرنشینی فرهنگ هنر میهن وطن پرست ... در ادامه زندگی نامه + آیا ذوالقرنین قرآن کورش بزرگ هخامنشی است ؟ ((++))
حضرت علی (ع) : نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر  شرافت خود گذارد.

 

 

 

#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com

وایبر+لاین+تانگو+تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2015+1394+2016+1395+خوشگل+
http://s1.freeupload.ir/i/00059/kqyxtrquheyd.gif.


 

+


 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

+

   زنده باد شکوه و برتری فرهنگ ناب ایران همیشه جاودان

و دور باد از این سرزمین اهورایی ، بیگانه پرستان بی فرهنگ !


روز جهانی کوروش گرامی باد.اندک افرادی را ممکن است در جامعه بیابیم که تاکنون نام کوروش بزرگ به گوششان نرسیده باشد یا حتی برداشتی از این شخصیت در ذهن نپرورانده باشند. کوروش هخامنشی با حافظه تاریخی ما پیوندی نا‌گسستنی یافته است. از هر که در این مرز و بوم پرسش شود کوروش کیست؟ شاید نسبش، تاریخ زندگیش و حتی سلسله حکومتش را نشناسد اما از اخلاق و اعمال او باوری را به زبان می‌آورد. این سخنان در بسیاری موارد، بیش از اینکه به واقعیت یک انسان نزدیک باشد، یادآور اساطیر یونان و روم باستان است.
اما از حق نگذریم که تمامی این نظرات حتی اگر مفاهیم فرابشری نیز داشته باشند اصل انسانیت را همیشه به همراه داشته است.
استوانه باقیمانده از تمدن هخامنشیان، یکی از بزرگ‌ترین منابع الهام‌بخش نویسندگان و تاریخ‌دانان در شناخت شخصیت کوروش بوده است. در مهم‌ترین بخش این منشور، کوروش خود به معرفی خود می‌پردازد: «منم کوروش، شاه بزرگ، شاه انشان، شاه قدرتمند، شاه بابل، شاه سومر، شاه اکد، شاه چهار گوشه جهان، فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ، شاه انشان، نوه کوروش، شاه بزرگ، شاه انشان، نبیره چیش پیش شاه بزرگ، شاه انشان... آن‌ گاه که بدون جنگ و پیکار وارد بابل شدم، مردم با شادمانی گام‌های مرا پذیرفتند، در بارگاه پادشاهان بابل بر تخت شهریاری نشستم، مردوک، خدای بزرگ، قلوب پاک مردم بابل را متوجه من کرد، زیرا من او را ارجمند و گرامی داشتم. ارتش بزرگ من به صلح و آرامی وارد بابل شد، نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید، وضع داخلی بابل و جایگاه مقدسش مرا تکان داد... من برای صلح کوشیدم، من برده‌داری را برانداختم، به بدبختی آنان پایان بخشیدم، فرمان دادم همه در پرستش خدای خود آزادند و آنان را نیازارند. فرمان دادم که هیچ کس اهالی شهر را از هستی ساقط نکند...»
*

شرح کوتاهی بر زندگانی " کوروش بزرگ "کوروش دوم ، پسر کمبوجیه یکم ( کامبیز ) که پس از چندی با نام کوروش بزرگ پر آوازه گردید . مادر وی یک شاهدخت مادی بود که ماندانا نام داشت و دختر آستیاژ ( ایختوو گو ) پادشاه ماد بود . همسر وی نیز شهبانو کاساندان نام داشت . در برخی از بن مایه های یونانی به سان آشیل ( نویسنده یونانی ) نام کوروش را برگرفته از واژه هور میدانند که همان خورشید می باشد و میگوید پارسیان به خورشید ، کوروش میگفتند .
وی درسال 588 پ م در سوزیان ( شوشان ، شوش ) به جای پدر بر تخت پادشاهی نشست و با کارهای شگفت انگیز خویش شاهنشاهی گسترده ای را برپا ساخت . کوروش بی گمان هوش شگفت انگیزی در کشورداری و لشگر کشی داشت که توانست آنچنان شاهنشاهی بزرگ را با تیره های ناهمگون بنیاد نهد که دو سده و نیم دیردنگ داشته باشد . او با یکپارچه ساختن تیره پارس و ماد ارتش بزرگی را بنیاد نهاد که در آن دوران بی مانند بود . گزنفون در کوروش نامه خویش چنین میگوید : کوروش از دیدگاه زیبایی و نیکورویی و برازندگ بی مانند بوده است .
او بر فرمانروایی های ستمگرانه لیدیه و بابل چیره گشت و در بابل فرمان آزادی را بر روی گل پخته ای به سان استوانه ای نوشت که به استوانه کوروش ( منشور حقوق بشر کوروش ) پرآوازه است .
کوروش بسیار ساده و نیک سرشت بود و به همه گروه های مردم به یک چشم مینگریست . مرگ او را برخی بن مایه ها در سال 528 یا 530 پ م دانسته اند و هم اکنون آرامگاه وی در پاسارگاد ( شیراز ) می باشد.
بن مایه :
1. تاریخ ایران باستان به نویسندگی پیرنیا
2. تاریخ دو هزار و پانصد ساله ایران به نویسندگی عباس پرویز
3. ایران باستان به نویسندگی پی.آر.اس موری ( برگردان : شهرام جلیلیان )
4. کوروش نامه از گزنفون
5. تصاویر مستندی از سکه ها و پیکره های شاهنشاهان ایران به نویسندگی مجید وهرام

*
منشور پارسوماش از کوروش بزرگ شاه هخامنشیبگذارید هر کس به آیین خویش باشد
زنان را گرامی بدارید
فرودستان را دریابید
و هر کس به تکلم قبیله ی خود سخن بگوید
آدمی تنها در مقام خویش به منزلت خواهد رسید
گسستن زنجیرها آرزوی من است
رهایی بردگان و عزت بزرگان آرزوی من است
شکوه شب و حرمت خورشید را گرامی میداریم
پس تا هست
شب هایتان به شادی باشد و
روزهایتان راز دار رهایی باد
این فرمان من است
این سخن وصیت من است
او که آدمی را از ماوای خویش براند
خود نیز از خواب خوش رانده خواهد شد
تا هست
هوادار دانایی و تندرستی باشید
من چنین پنداشته ام
چنین گفته
و چنین خواسته ام

((هفت آبان ، روز جهانی کوروش بزرگ روز بنیانگذاری حقوق بشر بر همگان گرامی باد))

*

 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

.

ذوالقرنین یا کوروش در متون دیدنی و مذهبی+عکس نما تصویر


ذوالقرنین یکی از شخصیتهایی است که در قرآن از او یاد شده و از دیرباز بررسی شخصیت او مورد بحث قرآن پژوهان بوده است. از آنجا که قرآن به طور عمده، فرازهای حساس و سرنوشت ساز زندگی افراد و مقاصد و نیات آنها را مد نظر قرار داده و به دنبال اهداف تربیتی بوده، به جزئیات تاریخی مربوط به ذوالقرنین و شخصیت او پرداخته است. از این روی قرآن پژوهان در حاشیه مباحث قرآنی تلاش کرده اند علاوه بر اوصاف اخلاقی و ویژگیهای رفتاری ذوالقرنین که در قرآن بدان اشاره رفته، در میان شخصیتهای تاریخی دنبال ردّ پای او بگردند و این تلاش هم چنان ادامه داشته و سؤالاتی در اذهان برانگیخته است. در یکی از کلاسهای درس تفسیر، در پایان سال تحصیلی، ساعاتی برای برخی پرسشهای قرآنی اختصاص یافته بود و در این میان، گفت و گوی دوستانه ای بین استاد و یکی از دانشجویان صورت گرفته که به شخصیت ذوالقرنین مربوط می شود. این گفت و گو بدین قرار است:

ـ دانشجو: استاد، من از یکی از دوستانم شنیده ام که در قرآن از کورش مؤسس نخستین امپراتوری بزرگ تاریخ یاد شده است. به نظر شما آیا این گفته حقیقت دارد؟

ـ استاد :به احتمال زیاد، بله.

ـ دانشجو: چرا به احتمال زیاد؟! قرآن که بی کم و کاست در دسترس ماست؟!

ـ استاد: به خاطر اینکه قرآن، داستان زندگی شخصی به نام «ذوالقرنین» را آورده است که خداوند به او قدرت و تمکّن زیادی داده بود و او فردی خداشناس و موحّد بوده است.

ـ دانشجو: و حتماً ذوالقرنین هم نام دیگر کورش است؟

ـ استاد: بله، دانشمندان احتمال می دهند که ذوالقرنین همان کورش است.

ـ دانشجو: نمی توانم باور کنم! تا آنجایی که من می دانم و مشهور است، کورش، پادشاه بوده است. چگونه قرآن از یک پادشاه به نیکی یاد کرده است؟

ـ استاد: از اسناد تاریخی و کتب یهودیان برمی آید که او برخلاف دیگر شاهان، انسانی خداپرست، عادل و مهربان بوده است. حتی مورّخان یونان که طبعاً می بایست دل خوشی از او نداشته باشند، او را ستوده اند.

ـ دانشجو: راستی استاد، ذوالقرنین یعنی چه؟ چه ارتباطی بین ذوالقرنین قرآن و کورش وجود دارد؟

ـ استاد: ذوالقرنین یعنی کسی که دو شاخ دارد. جالب آن است که در قرن نوزدهم در جنوب ایران مجسمه ای از کورش کشف شد که تاجی بر سر داشت و دو شاخ بر آن تاج بود! مجسمه سنگی آن چنان جالب بود که بعضی از آلمانی ها برای دیدن آن به ایران آمدند. در تورات هم مطالبی آمده است که می توان دریافت ذوالقرنین همان کورش است.

ـ دانشجو: من قبلاً در کتابی خوانده بودم که کورش به «لیدیا» در آسیای صغیر لشکرکشی داشته است. آیا این سفر درباره ذوالقرنین هم در قرآن آمده است؟

ـ استاد: البته؛ اما با اشاره؛ قرآن در سوره کهف می گوید: «تا آنکه به غروبگاه خورشید رسید، احساس کرد خورشید در چشمه تیره و گل آلودی فرو می رود.» و شما اگر در نقشه ترکیه امروزی دقت کنید می بینید که قسمت اعظم ساحل در خلیجک های کوچکی غرق می شود، مخصوصاً در نزدیکی «ازمیر» که خلیج مثل یک چشمه در می آید و همان طور که هنگام غروب آفتاب، انسان خیال می کند که خورشید در دریا فرو می رود، او هم تصور می کرد که خورشید در خلیجک های ساحلی فرو می رود. و تعبیر قرآن با سفر کورش به «لیدیا» متناسب است.

ـ دانشجو: جالب است. در همان کتاب خوانده ام که کورش به مشرق هم سفر و لشکرکشی داشته است. ظاهراً به «مکران» و «سیستان» در جنوب شرقی، و حوالی «بلخ» در شمال شرقی.
ـ استاد: کاملاً درست است. «هرودوت» تاریخ نویس یونانی می گوید که این هجوم شرقی کورش بعد از فتح «لیدیا» صورت گرفت و به خصوص طغیان بعضی از قبایل وحشی بیابانی کورش را به این حمله واداشت.

ـ دانشجو: حتماً قرآن برای ذوالقرنین هم به چنین سفری اشاره می کند؟

ـ استاد: بله، آیه نودم سوره کهف می گوید: «تا آنکه به جایگاه برآمدن خورشید رسید، مشاهده کرد که خورشید بر جمعیتی طلوع می کند که جز آفتاب برای آنها پوششی قرار نداده بودیم» و نداشتن پوشش در برابر آفتاب، بی سایبان و بیابان گرد بودن آن قوم را می رساند، که تأییدی بر سخن «هرودوت» است.

ـ دانشجو: آیا قرآن باز هم از ذوالقرنین می گوید؟

ـ استاد: بله، ذوالقرنین به راه خود ادامه می دهد، به میان دو کوه می رسد و در آنجا با قومی برخورد می کند که از یأجوج و مأجوج شکایت می کنند و از او می خواهند که در برابر یأجوج و مأجوج سدّی بسازد. ذوالقرنین می گوید: «ءاتونی زبر الحدید؛ قطعات بزرگ آهن برای من بیاورید» و دستور چیدن آنها را بر روی هم صادر می کند. «حتّی اذا ساوی بین الصّدفین؛ تا آنکه فاصله میان دو کوه را کاملاً پوشانید». سپس گفت: آتش در اطراف آن بیفروزید و «انفخوا» «در آن آتش بدمید». و آنها دمیدند تا افروخته شد. «تا آنکه قطعات آهن را سرخ و گداخته کرد»(حتی اذاجعله ناراً). در حقیقت او قطعات آهن را به هم جوش داد! سرانجام آخرین دستور را چنین صادر کرد: «گفت مس ذوب شده برای من بیاورید تا بر روی این سدّ بریزم» (قال ءاتونی أفرغ علیه قطرا) و به این ترتیب، او سدّ آهنین را در برابر نفوذ هوا و پوسیدگی بسیار مقاوم کرد!

ـ دانشجو: هیچ وقت فکر نمی کردم که از جوشکاری و عایق بندی فلزات هم در قرآن مطالبی آمده باشد. آیا اثری از این سدّ وجود دارد و یا تنها در قرآن از آن ذکر شده است؟

ـ استاد: در جهان تنها یک سدّ باستانی وجود دارد که در ساختمانش آهن به کار رفته است. این سدّ آهنین قدیمی در تنگه معروف «داریال» قرار دارد و احتمالاً همان سدّ ذوالقرنین است.

ـ دانشجو: تنگه داریال کجاست؟ چگونه ممکن است ذوالقرنین تنها با ساختن یک سدّ، جلو حمله یأجوج و مأجوج را بگیرد؟!

ـ استاد: داریال در نزدیکی شهر تفلیس است، بین دو کوه بلند در رشته کوههای قفقاز. حتماً می دانید که رشته کوههای قفقاز از دریای خزر تا دریای سیاه کشیده شده است و در حقیقت مانند دیواری طولانی است؛ دو سرش دریاست و میان دو دریا، رشته کوه. پیش از ساختن سدّ، تنها راه ارتباطی شمال و جنوب همین تنگه بود و ذوالقرنین توانست با ساختن این سدّ به طور کامل جلو حملات دشمن را بگیرد.

ـ دانشجو: آیا دلیلی هم وجود دارد که این سدّ ساخته کورش است، تا بگوییم ذوالقرنین همان کورش کبیر بوده است؟

ـ استاد: شواهد تاریخی این گونه نشان می دهد. در آثار باستانی ارمنی به این دیوار فلزی «بهاگ گورایی» می گویند، که معنی آن تنگه کورش است و دیگر اینکه در نزدیکی این دیوار، رودی است به نام «سائروس»، خوب است بدانید که یونانیان کورش را «سائروس» می خواندند.

ـ دانشجو: «یأجوج و مأجوج» که بودند؟ در کجا زندگی می کردند؟

ـ استاد: در تورات از دو قوم وحشی به نامهای «گوگ» و «ماگوگ» یاد شده است و از مجموع گفته های تورات می توان فهمید که یأجوج و مأجوج، گروه یا گروههای بزرگی بودند که در دور دست ترین نقاط آسیا زندگی می کردند.

ـ دانشجو: با این حساب شاید بتوان گفت این دو قوم همان مغولها بوده اند.

ـ استاد: آفرین!، اتفاقاً بسیاری نیز مانند شما چنین حدسی زده اند و شواهد تاریخی این گونه نشان می دهد. مغولان در دوره های مختلف به نقاط مختلف مثل چین و ایران و اروپا حمله کردند، که حمله چنگیزخان یکی از آنهاست. علت این حملات، زاد و ولد و افزایش بی حساب جمعیت آنان بود و اصولاً دیوار چین هم به منظور مقابله با همین حملات ساخته شد. در حدود پانصد سال قبل از میلاد، یعنی دوران کورش، آسیای غربی از حملات این قبایل آسوده شد. بنابراین به نظر می رسد که یأجوج و مأجوج از همان قبایل بوده اند و کورش آن سدّ را ساخت و وحشیان «نه توانستند از آن بــالا رونـد و نه ســوراخ کنـند» (فما استطاعوا أن یظهروه وما استطاعوا له نقباً).

ـ دانشجو: آیا می توان ارتباطی بین لفظ «یأجوج و مأجوج» و «مغول» پیدا کرد؟

ـ استاد: تقریباً. کلمه «مغول» یا «منغول»، از کلمه «منچوک» یا «منگوک» چینی گرفته شده است که معادل عبرانی آن «یأجوج و مأجوج» است.

ـ دانشجو: با توجه به صحبتهای شما، دیگر هیچ شکّی باقی نمی ماند که ذوالقرنین همان کورش است؟

ـ استاد: خیر، اشتباه نکنید. باز هم تاکید می کنم؛ من هیچ گاه نگفتم که ذوالقرنین حتماً همان کورش است. اینکه او چه کسی است در تاریخ بحثهای بسیاری را ایجاد کرده است و هنوز هم ادامه دارد. برای مثال خیلی ها گفته اند که ذوالقرنین همان اسکندر مقدونی است و البته قابل رد است. در هر حال فعلاً معقول ترین و محتمل ترین نظریه همان کورش است، اگر چه در آن هم نقاط ابهامی وجود دارد.

ـ دانشجو: لطفاً کتابهایی برای مطالعه بیشتر در این زمینه معرفی بفرمایید. امیدوارم که خسته نشده باشید.

ـ استاد: شما هم خسته نباشید. قبل از معرفی منابع باید بگویم که قرآن بیشتر به «شخصیت» او توجه کرده، نه «شخص» او. قرآن از آوردن داستان ذوالقرنین قصد پندآموزی دارد و با این بحثها نباید ما از این مسأله غافل شویم. برای تحقیق بیشتر می توانید به جلد سیزدهم تفسیر المیزان و یا جلد دوازدهم تفسیر نمونه و یا هر تفسیر دیگری ذیل آیات83 تا98 سوره کهف رجوع کنید. مقاله ای نیز در این زمینه در شماره چهاردهم مجله بینات وجود دارد.

پدید آورنده : تننظیم:میثم شیرازی

برگرفته از : کلوب.کام cloob.com ، باز نشر: گلچین صفاسا
+

  انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

/
سد ذوالقرنین کجاست؟ ((+))
سدّ ذوالقرنین کوروش کبیر بزرگ هخامنشی پارسی ایرانی کجاست؟+عکس(شرح تفسیر سوره کهف قرآن)

/


فتم آبان ماه روز گرامیداشت بزرگداشت یادکرد کوروش بزرگ هخامنشی گرامی باد شاد باش تبریک جشن ملی میهنی وطنی کشور (+) گفتار جملات پیامک کوروش

روز کوروش کبیر,روز کوروش بزرگ,۷ آبان روز کوروش کبیر.

روز کوروش بزرگ هخامنشی هفتم آبان ماه زندگینامه بیوگرافی (+)عکس تصویر پوستر کارت پستال والپیپر بکگراند جدید
http://iraniangraphic.com/samples/larg_1599.jpg
روز بزرگداشت گرامیداشت کورش کوروش بزرگ کبیر هخامنشی شاهنشاه امپراطور کشور سرزمین ایران پارسی تصویر عکس نوشته والپیپر پوستر کارت پستال از : ایرانیان گرافیک


//

+

  انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

//

گلچین صفاسا www.safasa.com بهترین برترین عکس نوشته تصویر تصاویر مجموعه والپیپر جدید تازه بروز جملات قصار جذاب جالب سخن اندیشه بزرگان خوشگل قشنگ زیبا فاز سنگین بالا اوج تفکر متفکر اندیشه دانشمند ایرانی خارجی متلک ضد علیه بیوفا خیانت خائن عاشق معشوق دلبر جملات جمله کوبنده جدی شوخی طنز اس ام اس پیامک مسیج وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب اینستاگرام فیس بوک واتس آپ موبایلی بکگراند پیش زمینه پروفایل نصیحت اندرز پند پیران خردمند دانا عالم فیلسوف بزرگ کبیر کوروش  به جوانان خام نادان  تربیت نفس تعلیم پرورش متن تکست text sms masege new safa sa  دگر اندیش  در ادامه + پیامک های فلسفی فاز بالا... ((++))  حضرت علی (ع) :. نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر  شرافت خود گذارد.

//


لطفاً بیایید از خودمان شروع کنیم+عکس نوشته جملکس تصویر متن تکست جدید

لطفاً بیایید از خودمان شروع کنیم (23)
درست رفتار کردن کردار گفتار پندار نیک والپیپر پوستر تبلیغ فرهنگ مثبت+درس هنر زندگی خوب متین باکلاس دوست یار همراه رفیق


+

گلچین صفاسا کارت پستال عاشقانه جدید باکیفیت عکس نوشته  عشقولانه شعر متن پیامک تکست دلبرانه شاعرانه شاد1395 2016
http://s6.picofile.com/file/8214101284/love1_11.jpg


=

اشعار کوتاه عاشقانه ادبی (+) شعر مینی معاصر زبان و ادبیات فارسی شاعران رمانتیک عصر نو + عکس تصویر جملکس متن شعر تکست
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12457678-6959-l.jpg

+

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (36+37)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (38+39)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (40+41)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (42+43)

+

#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com


جوکهای خنده دار لاین و وایبر+طنز+موبایل+گوشی+هوشمند+اسمارت فون+واتساپ کلوب+اینستاگرام+تلگرام
جوکهای خنده دار لاین و وایبر, جوکهای لاین.


+

ده چهره و شخصیت مهم سریال های طنز و کمدی تلویزیون ایران (+)

گلچین صفا:عکس تصویر پوستر مهران مدیری بازیگر هنرمند طنز کمدی باحال دیدنی جدید مجموعه تلویزونی در حاشیه قدیمی بامزه مرد هزار چهره
گلچین صفا:عکس تصویر بازیگر صدا و سیما تلویزیون ایران محسن تنابنده نقی معمولی پایتخت سریال طنز کمدی خنده دار نقد بررسی نوستالژیک خاطره انگیز

خشایار مستوفی با بازی حمید لولایی/ مجموعه زیر آسمان شهر: رفتن حمید لولایی در قالب پیرمردی 80 ساله، شیوه راه رفتن، حرف زدن، لرزیدن دست و پا و خلاصه تمام ویژگی‌های رفتاری او از جمله جذابیت‌های نقش خشایار بود. سرایداری سمج که خودش را یک پا مالک ساختمان می‌دانست و اجازه نمی‌داد کسی کاری را بدون اجازه او انجام دهد. مدام غر می‌زد، رفتاری تهاجمی داشت، با جارو دنبال ساکنان خانه می‌دوید و از همه مخصوصا پسر خودش گله و شکایت داشت. «بزنم تو مخت؟ نه! غلام و ...» از تکه کلام‌های این کارکتر بود که بسیار گل کرد.
گلچین صفا:عکس تصویر پوستر حمید لولایی بازیگر خشایار مستوفی زیر آسمان شهر می زنم تو مخت نه غلام کمدی طنز


+
+
عکس های رمانتیک فانتزی خوشگل(+)رویایی+خیالی+هوای+دونفره+باران+بارون+دختر+پسر+زن+مرد+شوهر+همسر+ازدواج+عروسی

رمانتیک ترین عکس های عاشقانه (3)

چتر باریدن بارش بارون باران رنگی شاد شعر متن تکست جملکس جدید عاشقانه دلبرانه احساسی ملوس آشتی آسمان آبی ابر دریا ساحل قدم زدن دونفره

حال و هوای گریه اشک غم اندوه دلتنگی بهترین نوشته ادبی معشوق عاشق مهر محبت یار دلدار دلبر مونس غمخوار دنیا درد دل  جدید2016 1395+
+

+

گلچین صفاسا www.SafaSa.Comعکس+تبلیغ+تصویر+سایت+وبلاگhttp://hw8.asset.lenzor.com/lp/11487746-6375-l.jpg


+
عکس نوشته های جذاب و دیدنی روحیه بخش(+) جدید خوشگل جملکس متن تکست 1395 2016

عکس نوشته الهام بخش، گل واژه های آموزنده، جملات تصویری زیبا

#گلچین_صفاسا #صفاسا عکس نوشته جملکس متن تکست جدید فازبالا سنگین فلسفی روحیه امید کنکور آزمون امتحان شکست کار زندگی مثبت+

عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
جملکس های زیبا, جملات قصار
#گلچین_صفاسا عکس نوشته متن تکست ادبی فاز بالا فلسفی سخن بزرگان مطالب پربازدید لایک خور سودمند www.safasa.com

جملات قصار, سخنان زیبا و آموزنده بزرگان=

عکس گل سرخ رز قرمز صورتی خوشگل قشنگ زیبا (+)
+/

.


عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
/

زندگی نامه شرح حال بیوگرافی حافظ شیرازی ایرانی جهانی+عکس تصویر((++))
 شعر حافظ


--


نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :
      
. . ❤☆❤☆ ☆❤ ❤☆ انتشار مطالب و عکس ها بدون ذکر این منبع : www.safasa.com حرام است و پیگرد قانونی دارد.❤کپی از نوشته های من ممنوع است❤☆