* ستاره ای در سپهر بی کران شاعران.سهراب، سفیر صلح و آشتی عکس تصویر - گلچین صفاسا - اینستاگرام = safasa_com@
X
تبلیغات
رایتل

گلچین صفاسا - اینستاگرام = safasa_com@

پیج اینستاگرام گلچین صفاسا safasa_com@

1394/07/16 ساعت 18:31

ستاره ای در سپهر بی کران شاعران.سهراب، سفیر صلح و آشتی عکس تصویرستاره ای در سپهر بی کران شاعران ((++)) + عکس تصویر

//

سهراب سپهری، سفیر صلح و آشتی ((++)) + عکس تصویر


//

نگاه و زبان شعر سهراب سپهری ((++)) عکس تصویر اشعار پوستر

/سهراب سپهری/

آرمان‌ شهر سهراب سپهری ( با نگاهی به شعر پشت دریاها )((++))

//

مطالب مرتبط در لینک های زیر :
عکس تصویر کم یاب درباره سهراب سپهری کلیک کنید ((++))
.


دانلود تنها صدای باقی مانده از سهراب سپهری : (( 1 ))   --  (( 2 ))  --  (( 3 ))

//
//

1- سنگ مزار قبر آرامگاه سهراب سپهری از دیروز تا امروز+عکس+تصویر+پوستر ((++))
//
//

2- زندگینامه+بیوگرافی+شرح+حال+شادروان+سهراب+سپهری+شاعر+نقاش+معاصر عکس+تصویر ((++))
//
//

3- سهراب سپهری  مرگ پدر را چه عاشقانه روایت میکند+عکس تصویر پوستر کارت پستال ((++))

//
//


//

سهراب سپهری شاعر یا نقاش؟ + عکس تصویر

سهراب سپهری

=

سهراب سپهری هنرمندی که آثارش تاریخ مصرف ندارد + عکس تصویر

  .

گلچین صفاسا : سالروز سالگرد تولد زاد روز زاده شدن متولد میلاد چهاردهم پانزدهم 14 15 مهر ماه پاییز خزان  استاد شعر نو مولانا مولوی زمان عارف شاعر نقاش سرایشگر سیاح گردشگر توریست جهانگرد شادروان مرحوم سهراب سپهری اهل کاشان اصفهان کویر گل و گلاب روحیه انگیزه بالا تنهایی حال و احوال زندگی نامه بیوگرافی شرح حال عکس تصویر تصاویر کارت پستال گفتار سخنان خسرو شکیبایی احمد رضا احمدی گرمارودی دوستان هم عصر به نفع برای به سود  صدای بازمانده آثار کتاب شعر کوتاه معاصر ایران زبان و ادبیات فارسی  در ادامه +  دانلود تنها صدای باقی مانده از سهراب سپهری mp3  پانزدهم مهر ماه یا بهتر بگویم 14 مهر ماه زاد روز و تولد سهراب سپهری رو شاد باش و تبریک می گم ... ((++))


 

 


#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com

وایبر+لاین+تانگو+تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2015+1394+2016+1395+خوشگل+
http://s1.freeupload.ir/i/00059/kqyxtrquheyd.gif.


 

+

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  


دانلود فایل صوتی صدای آوای شادروان سهراب سپهری فرمت mp3  ام پی تری خاطره نوستالژیک یاد ایام قدیم کهن قبل انقلاب زمان شاه مسافرت سفر گردش تفریح تفرج مقایسه تشابه همانند مثل شبیه سروده نقد بررسی تجزیه تحلیل ادبیات پارسی هنر طراحی رنگارنگ رنگامیزی
=


سپهری در 15مهر ماه 1307 در قم متولد شد و در کاشان در خانواده یی اهل هنر و فرهنگ بزرگ شد. کتاب "حجم سبز"(1346) مهم ترین کتاب اوست که شهرت وی را به ارمغان آورد. در سال 1356 هفت مجموعه ی شعر خود را همراه با کتاب "ما هیچ، ما نگاه" تحت عنوان هشت کتاب منتشر کرد که گویا پرفروش ترین کتاب شعر معاصر فارسی باشد.


==
 سهراب سپهری

سپهری در 15مهر ماه سال 1307 در قم متولد شد و در کاشان در خانواده یی اهل هنر و فرهنگ بزرگ شد. پدرش اسدالله سپهری؛ خوش نویس، نقاش و موسیقی دان بود. سهراب نیز از این هنرها بهره جست. در سال 1327 به دانشکده ی هنرهای زیبا راه یافت و نقاشی خواند. سپهری ازدواج نکرد و بیشتر عمر خود را در سفر گذراند. کتاب "حجم سبز"(1346) مهم ترین کتاب اوست که شهرت وی را به ارمغان آورد. در سال 1356 هفت مجموعه ی شعر خود را همراه با کتاب "ما هیچ، ما نگاه" تحت عنوان هشت کتاب منتشر کرد که گویا پرفروش ترین کتاب شعر معاصر فارسی باشد.        

سپهری با مثنوی مولانا و بیدل مأنوس بود. والت ویتمن را به انگلیسی می خواند و بعضی  شعرهایش به کمک خود او به فرانسه ترجمه شده اند. او معتقد به "فلسفه ی نگاه تازه" بود، شبیه به آنچه که کرشنامورتی در آثار خود بیان کرده است. این فلسفه ی نگاه تازه یعنی نگاه هایی به دور از گذشته و آینده. این همان معنای وقت در عرفان ایرانی را دارد. عارف حقیقی ابن الوقت است یعنی نسبت به خوش و ناخوش گذشته و خوف و رجای آینده بی اهمیت است. نام آخرین کتاب سپهری برگرفته از همین نگاه است: "ما هیچ! ما نگاه" یعنی نگاهی به دور از منیت فرد و نگاهی به دور از طعم تلخ عادت. مولانا نیز در این باب فرموده:

«خواهی که تا بیابی، یک لحظه ای مجویش - خواهی که تا بدانی، یک لحظه ای مدانش                  

چون در نهانش جویی، دوری ز آشکارش  -  چون آشکار جویی، محجوبی از نهانش                     

چون زآشکار و پنهان بیرون شوی به برهان - پاها دراز کن خوش، می خسب در امانش!»

اما عجیب این است که در کتاب آخر سپهری،" ما هیچ ما نگاه"، این نگاه به جهان وجود ندارد. در آنجا او به جای بهار به پاییز و به جای حال بیشتر به گذشته توجه دارد.غمی عجیب سرتاسر اشعار این کتاب را فرا می گیرد. اما این غم مذموم نیست غمی ست ممدوح. از طرفی فهم شعرهای این کتاب نیز دشوارتر می شود. علت این دشواری در زبان امپرسیونیستی (و گاه سمبولیستی) آنهاست.

سوتیتر: در باب سپهری نظرات ضد و نقیض زیاد زده می شود. عده ای بنا بر دو محور اصلی سپهری را رد کرده اند، یکی این که شعرهای او سیاسی و مردمی نیست و دیگری این که ساختاری کلی در اشعار او وجود ندارد.

اکنون اشاره ای خواهیم داشت به آراء و افکار سپهری. سپهری اهل گفت و گو و اظهارنظر نبود اما یادداشت هایی از او باقی مانده است که می توان بر مبنای آنها به برخی از آراء او دست یافت.

01 عکس العمل او در برابر زشتی ها، وصف زیبایی هاست.« وجود گرسنگی، شقایق را شدیدتر می کند... وقتی که پدرم مرد نوشتم: پاسبان ها همه شاعر بودند. حضور فاجعه آنی دنیا را تلطیف کرده بود. فاجعه آن طرف سکه بود، وگرنه من می دانستم که پاسبانها شاعر نیستند.»(1)

02 سپهری زبان خود را در شعر غیر مستقیم می خواند: « ولی نخواهید که این آگاهی خودش را عریان نشان دهد... من هزارها گرسنه در خاک هند دیده ام و هیچ وقت از گرسنگی حرف نزده ام، نه هیچ وقت. ولی هر وقت رفته ام از گلی حرف بزنم دهانم گس شده است.» (2)

03 فلسفه ی نگاه تازه خود منجر می شود مفاهیم خاصی در اشعار سپهری نمود پیدا کند. مفاهیمی هم چون اینکه مرگ و زندگی یکی است و نباید از مرگ هراسید. هیچ چیز به خودی خود نه بد است نه خوب. گذشته، گذشته است و باید به حال توجه کرد.

 سهراب سپهری

در باب سپهری نظرات ضد و نقیض زیاد گفته می شود. عده ای بنا بر دو محور اصلی سپهری را رد کرده اند، یکی این که شعرهای او سیاسی و مردمی نیست و دیگری این که ساختاری کلی در اشعار او وجود ندارد. در باب ایراد اولی که به اشعار او وارد می شود خود سپهری می گوید: «اصل ماجرا همین جاست! برای مردمی که از شعر نمی آموزند تا نگران آب خوردن کبوتر باشند، مرگ و کشته شدن آدمها در هر نقطه ای از جهان هم امری بدیهی جلوه می کند!» اما در باب ایراد دوم که عده ای استدلال کرد اند که شعرهای سپهری ساختاری کلی ندارند و هم چنین گفته اند که با حذف کردن سطور و حتی بندهایی از اشعار وی تغییری در معنا ایجاد نمی شود، می توان گفت که ما اصولا دو نوع شعر داریم. دسته ای روایی هستند و دسته ای توصیفی. در شعر روایی حذف هر بند ایجاد خلل می کند اما در اشعار توصیفی  و یا عاطفی چه بسا با جدا کردن چندین بند هم مشکلی در ارائه ی معنا ایجاد نشود. دکتر رضا براهنی نیز می گوید: «شعر سپهری شعر «هایکو»(3) های به هم پیوشته است. شعر تصاویر تقطیع شده.» (4) 

در آخر بهتر است نظر اخوان ثالث را در باب اشعار سهراب ارائه دهیم: «... اما از انصاف نباید گذشت، شعرهای سهراب سپهری سه خصوصیت عمده دارد، اول اینکه برای اغلب اشعارش نامهای خوب و زیبایی بر می گزیند ... اما دومین خصوصیت ... همان که تذکره نویسان سبک هندی ... گاه درباره ی شاعری می نویسند، مثلا شعر فلانی به طور طوری واقع شده است. و البته مقصودشان این است که بگویند:شعرش حالت خاصی " یدرک لا یوصف" دارد و مرادشان بیشتر ستایش است نه نکوهش ... سومین خصوصیت بسیار نادر سپهری ... سهل ممتنع شعر گفتن اوست ... شعر سهراب سپهری واقعا مصداق سهل محال است و تقلید ناپذیر...» (5)    

پی نوشت:

(1). هنوز در سفرم(شعرها و یادداشتهای منتشر نشده از سهراب سپهری)، پریدخت سپهری، فرزان،1380

(2).همان

  شعر تک تصویری ژاپن که کوتاه ترین شعر آن سامان نیز هست. و بی شباهت به شاه بیت های سبک هندی نیست. Haiku. (3)

(4). طلا در مس، زمان، چاپ دوم، 1347

(5).مهدی اخوان ثالث، درباره ی سهراب سپهری  باغ بی برگی.

 


انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  سهراب سپهری، سفیر صلح و آشتی


 پانزده  مهر ماه سالروز تولد سهراب سپهری شاعر طبیعت گرا است؛ او عاشق طبیعت است و هر آنچه که در طبیعت از موجودات و پرندگان و اشیا است را دوست دارد و مورد احترام قرار می دهد.


روزی خواهم آمد و پیامی خواهم آورد

در رگها نور خواهم ریخت و صدا در خواهم داد

ای سبدهاتان پر خواب سیب آوردم

سیب سرخ خورشید خواهم آمد

گل یاسی به گدا خواهم داد

زن زیبای جذامی را گوشواری دگر خواهم بخشید

کور را خواهم گفت :چه تماشا دارد باغ

دوره گردی خواهم شد کوچه ها را خواهم گشت

سهراب سپهری

پانزده  مهر ماه سالروز تولد سهراب سپهری شاعر طبیعت گرا است؛ او عاشق طبیعت است و هر آنچه که در طبیعت از موجودات و پرندگان و اشیا است را دوست دارد و مورد احترام قرار می دهد.

با خواندن شعر مشهور سهراب به نام و پیامی در راه، آدمی به یاد نگرش سعدی شیرازی می افتد چرا که سعدی نگاه مصلح گرانه به جامعه دارد، می خواهد جامعه اش آباد و مرفه و سالم و صالح باشند؛ نگاه سهراب نیز بدین سبک است، همه جامعه به هم احترام بگذارنند و از بدی ها و پلیدی ها به دور باشند ......هر چه دشنام از لب ها خواهم چید ....هر چه دیوار از جا خواهم کند .....ابر را پاره خواهم کرد....من گره خواهم زد چشمان را خورشید .... آشنا خواهم کرد ....را ه خواهم رفت ...نور خواهم خورد همگی بیانگر این است که افکار سهراب افکار انسان دوستی و مهر و مودت و محبت و عشق و صفا و پاکی و اخلاص و یکرنگی و صلح صفا است. الحق سهراب سفیر صلح است، می خواهد همه جامعه مرفه باشد و نیازمند و فقیر نباشند. عشق محبت او از دایره انسانها فراتر می رود و حیوانات را نیز در بر می گیرد. هر کلاغی را کاجی خواهم داد ....خر فرتوتی را در راه . من مگس هایش را خواهم زد .....خواهم آمد پیش اسبان . گاوان .علف سبز نوازش خواهم ریخت ......

نگاه سهراب به طبیعت نگاه سبز آفرینش و بشر دوستانه و از سر خیر خواهی و برکت است. آب را گل نکنیم .....در فر و دست انگار کفتری می خورد آب ....آب را گل نکنیم، دست درویشی شاید نان خشکیده فرو برده در آب .... که منظورش این است، که شاید اگر نمی توان فقر را در جهان از بین برد لا اقل خودمان زمینه ساز فقر در جامعه نباشیم و مراقبت و مواظبت کنیم. سهراب، اهل مراقبه است. انگار اشیا و عوالم طبیعت با او به رمز و راز پرداختند، انگار او صدای همه چیز را می شنود، آنجا که می گوید: کوچه باغش پر موسیقی باد ...مردمان سرود آب را می فهمند....گل نکردند . ما نیز آب را گل نکنیم ... مرام و مسلک سهراب فروتنی و تواضع است در پهنه ادب پارسی. کمترین شاعری را شما می یابید که این تفکر را داشته باشد. سعدی می فرماید: بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند ....... یا فردوسی می فرماید: میازار موری که دانه کش است/ که جان دارد و جان شیرین خوش است ....شعر و ادبیات بایست در خدمت ابنای بشریت باشند، پیام مهر صلح صفا و آشتی داشته باشد ....

زمانی که شما اشعار سهراب را می خوانید و با دقت و تانی مطالعه دارید به نکات ظریف از نگرش شاعر متوجه می شوید و می توانید روحیات شاعر را در زمان سروده شعر حدس بزنید، که شاعر آیا غمگین و افسرده بود و یا از چیزی رنجی برده و یا در حالت روزمره عمر سپری می کرده و نشاط و شادی و حالات روحی شاعر را می توان از شعرش فهمید؛ الان بایست چندین نوبت آن اشعار خوانده شود، سهراب ایهام ها و تبادرها و تشبیه های سختی دارد که زود نمی شود درک کرد و فهمید. مثلا جایی می گوید: ای سرطان شریف ! حالا آیا منظور ماه سرطان که تیر  ماه است مد نظرش است یا زمانی که دچار بیماری شده این کلام را می گوید، بهرحال ایهام جناس تبادر با هم است؛ بخصوص اینکه سهراب خیلی اوقات معانی بیان می کند که روزمره جامعه زمان خودش و ما نیست، سهراب شاعر آب و آیینه است. شاعر طبیعت گرا است. دیوان اشعار هشت کتاب او پر از رمز راز ها است. مردم سالهاست . نسل هاست. قرنهاست با شعر مولانا و سعدی و بخصوص حافظ آشنا شدند و همه رمز و رازها تا حدودی کشف شده، اما سهراب نیاز است قرنها بیاید برود تا رمز و رموز شعری او کشف شود.

 نگاه سهراب به طبیعت نگاه سبز آفرینش و بشر دوستانه و از سر خیر خواهی و برکت است. آب را گل نکنیم .....در فر و دست انگار کفتری می خورد آب ....آب را گل نکنیم، دست درویشی شاید نان خشکیده فرو برده در آب .... که منظورش این است، که شاید اگر نمی توان فقر را در جهان از بین برد لا اقل خودمان زمینه ساز فقر در جامعه نباشیم و مراقبت و مواظبت کنیم

اختصاصات شعری سهراب سپهری

من کتابی دیدم

واژه هایش همه از جنس بلور

کاغدی دیدم از جنس بهار

اشعار سهراب در هشت کتاب خود به 4 گروه طبقه بندی می شود.

گروه اول اشعار که در وصف طبیعت، باغ، بستان، آب، دریا، رود، موج، درخت، برگ، گیاه و ماهی؛ که بسیار دایره لغات طبیعت گرای سهراب وسیع است و الحق زیباترین تصاویر اندیشه را به تصویر کشید و این محصول فکر و اندیشه سهراب است. اما مطلب مهمی که سبب شده اشعار طبیعت گرای سهراب آنقدر جذاب باشد شاید در بیان است که او اساسا یک نقاش چیره است و بخوبی از قدرت رنگ ها و نورها و اعجاز درخشش ترکیب رنگ ها مطلع است. در بین شاعران پارسی گو شاید سه شاعر هستند که در رفیع ترین قله طبیعت گرایی، صاحب اسم و رسم هستند. ابتدا منوچهری دامغانی که جایگاه خاص دارد و سپس سعدی که هنر شعر و وصف طبیعت او بی نظیر است و از شاعران نوپرداز و شعر نو قطعا سهراب جایگاه خاصی دارد .

گروه دوم اشعار سهراب اشعاری هستند که به نوعی دارد شرح زندگی روزانه خود را با بیانی زیبا مطرح می کند و شما در تمام اشعار سهراب سادگی و صفا و صراحت گفتار او را بخوبی درک می کنید در این اشعارش گاه به گذشته خود .

گروه سوم اشعار سهراب که بسیار قوی و غنی است و اعجاز شعر نو است و بی مثل و مانند است، قدرت تصویر سازی صور خیال یا ایماژ و تبادر، ایهام، استعاره،  مجاز، تشبیه سازی، ترکیب موضوعات حسی و عقلی، طباق یا تضاد، مراعات نظیر و جناس .

سهراب سپهری

گروه چهارم پیام سهراب است . سهراب هدفش از سرودن شعر سرگرمی و تفتن و وقت گذرانی و اتلاف عمر نیست؛ اشعارش پیام دارد. او به شدت پابند قانون و قوانین و مقررات که حاکم بر جهان است اعتقاد راسخ دارد و خودش را مصلح می داند. همانند مولانا و سعدی که شعر آنان برای دریافت سیم و زر و اسم رسم نام نان نیست هدفی مقدس تر دارد او به همه آدمیان با ادیان مختلف می آموزد که همگی بایست به قانون احترام بگذارند، اما قانون او قانون ساخت بشر نیست .

سهراب اساسا یک شاعر عارف مسلک با شخصیت محجوب و متین و خونگرم است. اشعارش انگار بوم نقاشی است که همه جا با مطالب و مناظره را بخوبی به تصویر کشیده، کلامش نافذ و در حد ایجاز است و خردمندانه و از روی عقل و خرد و تدبیر سخن می گوید، در شعر سهراب نوعی احساس و حیا و شرم و محبت و عشق به حیات و جاودانگی موج می زند؛ عاشق طبیعت است، نگاهش انگار ابعاد اشیا را بخوبی به تصویر می کشد، گاهی از بالا و گاهی از پایین و گاهی از اطراف اشیا را می بیند و شعرش شوق زندگی امید و عرفان شرق و انگیزه است؛ اگر اندوه است اندوه بشریت است، اندوه انسان وامانده و جامانده نیست. اساسا شعر سهراب تحول شعر نو است. او موضوعات و مضامین حسی و عقلی و را بخوبی با اشیا تلفیق می کند. گاه در خواندن شعرش بایست چند بار خواند، به نوعی ظرافت سبک هندی در اشعارش دیده می شود. همه اقشار جامعه با شعر سهراب روزگار خود را می بیند، و شعرش اختصاص به یک طبقه و قشر خاص نیست.

شعر او پیام صلح، دوستی و مودت انسانیت را به دنبال دارد، شعر سهراب از دایره انسانها فراتر رفته و همه اشیا و ابنای روزگار را شامل می شود، او شاعر عصر هاست. شعر در خدمت اسم رسم، نام، نان، جاه و مال نیست. او انسانی قانع، متواضع، فروتن، درون گرا و طبیعت خواه است . او معلم جامعه است.  انسان دچار نسیان شده را هوشیاری و بیداری می دهد و شعرش تمرین شور و شوق و شعف و شادمانی و نشاط و خدمت به انسانیت است، همیشه آماده رفتن است، از مرگ نمی هراسد. بایست الحق چشم ها برای خواندن پیام شعر دوباره شست و قدرش را بیشتر بدانیم

من که از بازترین پنجره با مردم این ناحیه صحبت کردم

حرفی از جنس زمان نشنیدم .

هیچ چشمی، عاشقانه به زمین خیره نبود .

کسی از دیدن یک باغچه مجذوب نشد .

یاد سفیر صلح و آشتی، سهراب سپهری گرامی باد

 

//


انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

مطالب مرتبط در لینک های زیر :
عکس تصویر کم یاب درباره سهراب سپهری کلیک کنید ((++))
.


دانلود تنها صدای باقی مانده از سهراب سپهری : (( 1 ))   --  (( 2 ))  --  (( 3 ))

//
//

1- سنگ مزار قبر آرامگاه سهراب سپهری از دیروز تا امروز+عکس+تصویر+پوستر ((++))
//
//

2- زندگینامه+بیوگرافی+شرح+حال+شادروان+سهراب+سپهری+شاعر+نقاش+معاصر عکس+تصویر ((++))
//
//

3- سهراب سپهری  مرگ پدر را چه عاشقانه روایت میکند+عکس تصویر پوستر کارت پستال ((++))

//
//


//

اشعار کوتاه عاشقانه ادبی (+) شعر مینی معاصر زبان و ادبیات فارسی شاعران رمانتیک عصر نو + عکس تصویر جملکس متن شعر تکست
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12457678-6959-l.jpg


//

گلچین صفاسا بهترین برترین مجموعه شعرهای کوتاه عاشقانه خوب عالی جدید معاصر ادبیات فارسی+عکس(+)
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12164936-3483-l.jpg

//

+

تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

=

+


گلچین صفاسا کارت پستال عاشقانه جدید باکیفیت عکس نوشته  عشقولانه شعر متن پیامک تکست دلبرانه شاعرانه شاد1395 2016
http://s6.picofile.com/file/8214101284/love1_11.jpg


=

+

دانلود یاد ایام استاد شجریان+والپیپر3ترانه معین+شعر+تکست
سخن بزرگان ادبیات درباره مولانادانلود ساقی شهرام ناظری+گالری
بیوگرافی و آثار سعدی شیرازیجشن تـولـد+ترانه میلاد قمیشی
زندگینامه و آثار خواجه حافظدانلود2آهنگ مرتضی پاشایی+متن
شرح حال و زندگی فردوسی توسیدانلود آهنگ یاد من باش قمیشی
زندگی و آثار خیام نیشابوریدختر پسر بیوفا+عشق اینترنتی نیما

=

بهترین مجموعه تصاویر عکس گل سرخ رز قرمز صورتی خوشگل قشنگ زیبا (++)
+


آثار مولانا جلال الدین محمد بلخی (مولوی)


پپ

گرامیداشت بزرگداشت مولانا(+) مولوی جلال الدین بلخی خراسانی رومی ایرانی شاعر شاعران جهان خداوندگار عشق و عرفان + عکس تصویر پوستر

مولوی, روز بزرگداشت مولوی, روز بزرگداشت مولانا, 8 مهرماه روز بزرگداشت مولوی


+


تصاویر ویژه عاشقانه و فانتزی فصل پاییز
.عکس نوشته های جذاب و دیدنی روحیه بخش(+) جدید خوشگل جملکس متن تکست 1395 2016

عکس نوشته الهام بخش، گل واژه های آموزنده، جملات تصویری زیبا.

عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
جملکس های زیبا, جملات قصار
#گلچین_صفاسا عکس نوشته متن تکست ادبی فاز بالا فلسفی سخن بزرگان مطالب پربازدید لایک خور سودمند www.safasa.com


=

مجموعه گلچین بهترین ویدیو کلیپ فیلم جذاب جالب دیدنی  بامزه آخر خنده باحال دانلود کانال آپارات گلچین صفاسا (++)
 کانال گلچین صفاسا در آپارات با بیش از هزار ویدیو کلیپ و فیلم جذاب باحال دیدنی

+


+عکس تصویر تصاویر والپیپر پوستر آرم نشان علامت وبلاگ تارنما تارنگار سایت گلچین صفاسا www.safasa.com
 فقط با ذکر منبع لینک دار   گلچین صفاسا  کپی کنید www.safasa.com

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  


//

نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :
      
. . ❤☆❤☆ ☆❤ ❤☆ انتشار مطالب و عکس ها بدون ذکر این منبع : www.safasa.com حرام است و پیگرد قانونی دارد.❤کپی از نوشته های من ممنوع است❤☆